Blog Ostatní

LTE Pevný Internet – Vodafone

Již přes rok využívám LTE pevný internet od Vodafone (Nový internet). Jelikož bydlím na horách v malé osadě kde jsem měl internet po telefonní lince nebo také xDSL rychlost na dnešní poměry již dostačující. Proto jsem zkoušel možné alternativy. Jak jsem již psal jsme malá osada v Orlických horách (nebudu jmenovat) tak zde nejsou velké možnosti. WiFináři zde jsou ale nevidíme na žádnou anténu. Tak jsem musel hledat dál pak začal O2 nabízet neomezený LTE internet Internet OPTIMAL Air) zkusil jsem jej byl dodávaný s TP-Link Archer M200 bohužel jsem měl špatný signál (1/4) a rychlost se pohybovala od 3 do 6 Mbits což neřešilo můj problém protože tuto rychlost jsem měl po xDSL.

Další možnost jsem vyzkoušel od T-Mobile LTE Internet, který mě přijel nainstalovat technik přičemž přivezl i modem (Huawei B2338-168 stejný co použil Vodafone).

Po zjištění že jsem tzv signálním stínu pod kopcem technik uvedl nemožnost instalace a odstoupení od smlouvy.

A až poslední z trojice a to Vodafone tento LTE Pevný internet zveřejnil až skoro koncem roku 2017. Hned jsem si sjednal instalaci této služby. Jako T-Mobile využil externí společnost na instalaci služby. Přijeli dva instalatéři jeden se ještě zaučoval provedli měření pro zjištění správného fungování služby. Hned na první pokus technik naměřil 43/13 Mbits (Down/Up) kde konstatoval že tyto hodnoty ještě při zapojování neviděl. Byl jsem rád, po 1 hodině se parametry srovnaly na avizovaných 30/5 Mbits.

Pokud bydlíte na vesnici či nějaké horské „prdílce“ a chcete rychlejší internet zkuste zrovna Pevný internet LTE od Vodafone měl jsem jen jednou za rok problém na silvestr 2018 (kde byl přetížený vysílač kvůli návalu lidí na hory kde chtěli oslavit nový rok). Proto Vám ho doporučuji 🙂

Loading Facebook Comments ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *